Dermatologia kliniczna i estetyczna

Screen Shot 2015-12-14 at 20.30.07

Konsultacje dermatologiczne – dzieci i dorosłych:

 • konsultacja dermatologiczna 140 zł
 • konsultacja do peelingów
 • konsultacja do mikrodermabrazji lekarskiej

Zabiegi:

Krioterapia (wymrażanie) – usuwanie zmian skórnych, z użyciem podtlenku azotu


Badania:

Badanie dermatoskopowe cyfrowe zmian barwnikowych skóry, jest to badanie nieinwazyjne, nie wymaga wycinka skóry. Jest jednak mniej dokładne niż badanie mikroskopowe (histopatologiczne wymagające wycinka) za pomocą tego badania można określić czy dana zmiana (znamię barwnikowe )

 • może być pozostawiona
 • może być pozostawiona, ale wymaga okreslonej kontroli
 • powinna być usunięta planowo lub natychmiast

Badanie przydatne szczególnie dla osób z dużą ilością zmian barwnikowych, a szczególnie tzw. atypowych. Dla tych osób stanowi ono profilaktykę przeciwczerniakową.


MANDEL PEEL COMBI

to nowy, medyczny peeling chemiczny wykorzystujący dobroczynne działanie kwasu migdałowego i pirogronowego w jednej formule. Zawiera także mniejsze stężenie kwasów: fitowego, kojowego, salicylowego, azelainowego, olikarbaksylowych i arbutyny. Nowa formuła jest komfortowa dla pacjenta i ma szerszy wachlarz zastosowań w dermatologii. Bardzo istotna cechą nowego peelingu Mandel Combi jest niski pH(L1) oraz brak substancji zakwaszających, co zmniejsza znacznie uczucie pieczenia i sprawia, że peeling nie powoduje podrażnienia skóry. Po peelingu widoczny jest czasem delikatny rumień. Jest to peeling powierzchowny, wywołuje stopnienie, krótkotrwałe złuszczanie naskórka. Ma działanie rozjaśniające, sebostatyczne, antybakteryjne, powoduje silne nawilżenie skóry.

ENERPEEL PA (General Topics, Italy)

nowa formuła peelingu na bazie kwasu pirogronowego, przeznaczona do złuszczania powierzchownego i średni głębokiego. Złuszczanie za pomocą peelingu jest zabiegiem medycznym służącym do poprawy estetycznego wyglądu skóry, poprawy niedoskonałości spowodowanych fotostarzeniem, szkodami wywołanymi przez trądzik pospolity, zburzeniami pigmentacji i starzeniem skóry (zmarszczki). To zabieg często praktykowany w dermatologii estetycznej. Enerpeel PA może być używany w walce z trądzikiem, a także umiarkowanymi bliznami spowodowanymi trądzikiem, tłustą skórą, powierzchownymi zaburzeniami pigmentacji skóry (ostuda, przebarwienia pozapalne_, zmarszczkami mimicznymi, powodowanymi starzeniem oraz objawami fotostarzenia. Enerpeel PA wykonujemy co 2-3 tygodnie, zwykle około 4-6 zabiegów w serii.

Cena: 180 zł

 

GLYKOPEEL (Laboratories Filorga)

to peeling stosowany w dermatologii estetycznej do efektywnej walki z:

 • procesami starzenia się skóry, zmianami wywołanymi czynnikami środowiskowymi (tytoń, zanieczyszczenia)
 • zaburzeniami pigmentacji (przebarwienia pozapalne, ostudy)
 • problemami skóry trądzikowej (zaskórniki, rozszerzone pory, łojotok blizny potrądzikowe)

Glykopeel może być stosowany cały rok, nawet latem i w czasie mrozów, jednak z zachowaniem należytej ostrożności. Na jeden tydzień przed peelingiem nie należy stosować depilacji, elektrolizy, elektrokoagulacji, dermabrazji, retinoidów zewnętrznie, preparatów odkażających skórę twarzy. Mężczyźni nie powinni golić się na jeden dzień przed peelingiem. Glikopeel można wykonywać w 1-1,5 miesiąca po innym peelingu chemicznym, a w 6 miesięcy po leczeniu izotretoiną (Roacutane) doustnie, w 4-12 miesięcy po zabiegach chirurgicznych. Zabieg należy powtarzać co 8-10 dni, 4-6 razy.

Cena: 180 zł

 

EASY TCA PEEL (Skin Tech, Hiszpania)

jest nową formułą peelingu stosowaną w progresywnej terapii odmładzającej, opartą na działaniu 25% kwasu trój chlorooctowego. Jest to peeling powierzchowny/średniogłęboki.

 • program lekki1-2 cykle w roku (cykl obejmuje 4 zabiegi wykonywane co 7 dni). Program służy podtrzymywaniu młodości a nie jej przywróceniu.
 • program średnicykle peelingów powtarzane przez rok z przerwami 6 tygodniowymi
 • program głębokicykle peelingów powtarzane z przerwami 2 tygodniowymi, służy podtrzymywaniu efektów programu lekkiego
Cena: 220 zł

 

MONE &MOY SYSTEM – SKIN REJUWENATION PROGRAM (Miami, USA)

nowa koncepcja peelingu pobudzającego – YELLOW PEELŻółty peeling – to jeden z najnowszych i najmniej inwazyjnych, powierzchownych peelingów chemicznych w dermatologii estetycznej. YELLOW PEEL zawiera kwas retinolowy (pochodna aromatyczna Wit. A), kwas azelainowy, kwas fitowy, kwas kojowy, askorbyl palmitynowy (zw. wit. C), bisabol (wyciąg z rumianku). Oprócz działania złuszczającego, spełnia funkcje blokady endogennej syntezy melaniny oraz wykazuje silne działanie stymulujące skórę właściwą.

Wskazania do zabiegu:

 • redukcja przebarwień skóry (przebarwienia pozapalne, pociągowe, chloasma-melasma)
 • kondycjonowanie skóry (powierzchowne zmarszczki, wiotkość skóry, zmiany posłoneczne)
 • leczenie profilaktyka trądzika pospolitego o słabo zapalnej aktywności (cera łojotokowa z rozszerzonymi porami i bliznami potrądzikowymi)

Zabieg Yellow Peel powtarzany przynosi korzyści podobne do uzyskiwanych po agresywnych peelingach chemicznych. Jego zalety to:

 • silne działanie stymulujące skórę właściwą
 • nie wymaga czasowej rezygnacji z pracy
Cena: 440 zł

 

FERULAC PEEL CLASSIC I FERULAC PEEL PLUS (LipoCeutical Nanosome Technology)

to nowe profesjonalne peelingi chemiczne odmładzające skórę ze składnikiami w liposomach co umożliwia:

 • zwiększenie transportu substancji aktywnych w najbardziej selektywny sposób
 • stopniowe i długotrwałe wydzielanie substancji aktywnych
 • ochronę zawartch w nich substancji aktywnych, większą stabilność

Wskazania do zabiegu:

 • terapia anti-agnig
 • przebarwienia posłoneczne
 • poprawa kondycji skóry w ciągu kilku dni

Peeling można powtarzać co 2 tygodnie w serii 6-12 zabiegów. Kilka dni po zabiegu pojawia się delikatne i stopniowe złuszczanie naskórka. Skóra jest zregenerowana, odżywiona i nawilżona. Rezultaty: skóra staje się miękka, gładka, jędrniejsza oraz pełna blasku z redukcją zmarszczek i przebarwień.

Cena: 200 zł

 

COSMELAN LUB DERMAMELAN – kuracja wybielająca laboratorium MESOESTETIC

Problem plam barwnikowych w dermatologii jest współcześnie bardzo rozległy. Starzenie się skóry jako wynik częstej i nadmiernej ekspozycji słonecznej, przebarwienia o podłożu hormonalnym, ciemne plamy na dłoniach i przedramionach to powód, dla którego coraz więcej osób zgłasza się do dermatologa. Za pomocą odpowiednio dobranych zabiegów hamujących proces gromadzenia się melaniny można rozwiązać ten problem. Kuracja Cosmelan® umożliwia skuteczne pozbycie się plam barwnikowych, przywraca skórze gładkość i blask, jest jednocześnie zabiegiem kondycjonującym skórę. Program terapii Cosmelan® jest indywidualnie dopasowany do potrzeb pacjenta i fototypu jego skóry. Głównym wskazaniem jest eliminacja plam o podłożu hormonalnym (melasma, chloasma) zwłaszcza tych, które były oporne na wcześniej zastosowane metody leczenia (fakt bardzo częsty w przypadku leczenia hiperpigmentacji tego typu). Coraz częściej Cosmelan® stosowany jest także jako zabieg kondycjonujący skórą. Cosmelan® jest najskuteczniejszą kuracją wybielającą w dermatologii dostępną obecnie na rynku.Jego główne właściwości:

 • zawiera czynniki rozjaśniające o natychmiastowym działaniu
 • nie posiada substancji o działaniu keratolitycznym
 • bardzo skuteczny w terapii przebarwień typu melasma
 • bezpieczny, może być wykonywany o każdej porze roku
 • odpowiedni dla każdego fototypu skóry

Rezultaty:Stan skóry poprawia się tydzień po rozpoczęciu kuracji. W zależności od fototypu skóry leczenie przebiega z różną szybkością. W przypadku ciemnej karnacji plamy znikają w 8-10 dni po zabiegu w gabinecie, w trakcie kontynuacji terapii w domu kremem Cosmelan 2. Osoby o jasnej karnacji osiągają ten efekt później tj. między 8 a 21 dniem. W 99% przypadków intensywność zabarwienia plam ulega redukcji o 95% (wg badań Laboratorium Mesoestetic). Jeśli leczenie preparatem zostanie przerwane, przebarwienia mogą pojawić się podobnie, ponieważ terapia nie eliminuje tendencji do hiperpigmentacji, jedynie ją przerywa.

Cena: 1500 zł

Peelingi medyczne w dermatologii estetycznej

Mandel Peel

to peeling doskonały na każdą porę roku, dla każdego typu skóry. Może być wykonywany przez cały rok bez ryzyka wystąpienia przebarwień. Kwas migdałowy nie uwrażliwia skóry na działanie słońca. Z uwagi na brak ryzyka wystąpienia przebarwień pozapalnych może być stosowany u osób z wysokim fototypem. Cechą charakterystyczną tego peelingu jest brak rumienia u 80% leczonych i prawie zupełny brak jakiegokolwiek uczucia pieczenia skóry poddanej zabiegowi. Tak więc, jest on dedykowany osobą ze szczególnie wrażliwą skórą. Zapraszamy do skorzystania z zabiegu w Centrum Zdrowia i Urody Dermikos w Krakowie.

Cena: 180 zł

Dostępne są dwie formuły Mandel Peel:

MANDEL PLUS

oprócz kwasu migdałowego zawiera gamę substancji chelatujących ( aktywują działanie rozjaśniające kwasu migdałowego), rozjaśniających i przeciwutleniaczy, które mają działanie anti-aging, potęgują i przyspieszają odbudowę skóry (kwas cytrynowy, kwercetyna, kwas fitowy, kwas tiomlekowy).

MANDEL 50

formuła charakteryzuje się poza obecnością kwasu migdałowego, gamą przeciwutleniaczy, które wzmacniają i przyspieszają działanie odbudowujące i przciwzmarszczkowe (kwas cytrynowy, fitowy, FDO).