DEPILACJA LASEROWA
Laser diodowy LIGHTsheer

Nasze Centra Zdrowia i Urody Dermikos w Krakowie oferują profesjonalne zabiegi depilacji laserowej. Jest to obecnie najskuteczniejszy sposób na pozbycie się niechcianego owłosienia. Depilacja laserowa trwale eliminuje problem odrastających włosów pozostawiając skórę gładką i przyjemną w dotyku. Kosmetyka laserowa zdobywa coraz większe grono zadowolonych klientów. Do jej głównych zalet należą doskonałe rezultaty widoczne już po pierwszym zabiegu oraz ich trwałość.

Kwalifikacja do zabiegu - bezpłatna !

HIT cenowy Depilacja laserowa - pach 100 zł (dotyczy wszystkich zabiegów w serii)
PAKIET depilacji laserowej 2 +1 gratis
Przy depilacji dwóch nowych okolic, trzecia mniejsza okolica w serii zabiegów gratis, np. łydki 240 zł + uda 290 zł + warga górna gratis = 530 zł
Oferta dotyczy wszystkich zabiegów w serii.
ZAPROŚ DO NAS SWOJĄ KOLEŻANKĘ
A OTRZYMASZ JEDEN ZABIEG DEPILACJI LASEROWEJ GRATIS !

Zabieg gratisowy przysługuje klientowi , który zaprosi do naszego gabinetu nową osobę.
Warunkiem jest wykonanie jednego zabiegu depilacji laserowej u osoby zaproszonej i zapraszającej.
Promocją GRATISOWEGO zabiegu objęte są okolice:
warga górna; broda; szyja; baki; bikini (podstawowe); pachy.

Informacje ogólne o zabiegu
Laser diodowy Light Sheer TM Diode Laser System amerykańskiej firmy Lumenis (światowy lider w produkcji laserów medycznych i kosmetycznych) jest najnowocześniejszym urządzeniem do usuwania zbędnego owłosienia. Posiada certyfikat bezpieczeństwa i jakości wydany przez amerykański Urząd ds. Żywności i Leków FDA, honorowany na całym świecie oraz certyfikaty odpowiednich instytucji europejskich, w tym ISO 9001.
Długość fali emitowanej przez laser wynosi 800 nm, głębokość przenikania skóry stanowi 2 – 5 mm. Działa on więc tylko powierzchownie, nie wpływając tym samym na funkcje organizmu.
Istotą działania lasera na mieszek włosowy jest zjawisko selektywnej fototermolizy. Światło lasera pochłaniane jest wybiórczo przez struktury mieszka włosowego zawierające melaninę, zamieniane na ciepło, które niszczy elementy włosa odpowiedzialne za jego wzrost, powodując trwałą utratę włosa i destrukcję mieszka. Jak wykazały badania, to zjawisko jest najskuteczniejsze dla włosów znajdujących się w fazie aktywnego wzrostu (anagen). Pozostałe okresy wzrostowe naszych włosów – faza zaniku (katagen) i spoczynku (telogen) są „nieme” na działanie lasera. Warunkuje to potrzebę minimum 3-5 zabiegów, powtarzanych w odstępach 4 do 8 tygodni. Niewielki, pozostały odsetek to włosy jaśniejsze, cieńsze, mniej widoczne. Osoby o włosach cieńszych lub nie w pełni ciemnych, muszą liczyć się się ze słabszym efektem (przyczyna : zbyt mała zawartość melaniny w mieszku). Włosy osłabione wcześniejszymi wielokrotnymi zabiegami depilacji woskiem, pęsetą, depilatorami mechanicznymi mogą wymagać przeprowadzenia wiekszej ilości zabiegów depilacji dla uzyskania lepszych wyników. 100% depilacja zwykle nie jest możliwa. Włosy jaśniejsze mogą zostać tylko przerzedzone.


Przeciwskazania do zabiegu:
1. ciąża;
2. włosy blond, siwe;
3. fotodermatozy i choroby pęcherzowe skóry;
4. bielactwo, łuszczyca, padaczka (względne);
5. skłonność do przebarwień (względne);
6. skłnność do bliznowców;
7. aktywne infekcje skóry;
8.rozrusznik serca;
9. czasowe :
- świeża opalenizna, skóra po stosowaniu samoopalaczy, skóra podrażniona,
- terapia doustna retinoidami ( Roaccutane),
- terapia lekami i ziołami światłouwrażliwiającymi,
- terapia miejscowa kremami z Vit. A, C, kw. owocowymi i lekami złuszczającymi,
- wcześniejsza depilacja przez wyrywanie ( pęseta, wosk, depilatory mechaniczne)
- wcześniejsze, niektóre zabiegi dermokosmetyczne i chirurgicze,
- stany zapalne skóry w miejscu planowanego zabiegu


Przygotowanie do zabiegu:
1.Jeżeli skóra w obrębie powierzchni depilowanej jest sucha, kilka dni wcześniej stosujemy kremy nawilżające. W dniu zabiegu nie stosujemy środków nawilżających.
2.Bezpośrednio przed zabiegiem należy zgolić włosy w miejscu depilacji - pozostawić niegolony jedynie mały fragment 5cm x 5cm - umożliwi to ocenę barwy włosów. Włosy blond, siwe, stanowią przeciwwskazanie do zabiegu, z uwagi na brak lub małą skuteczność laserowej depilacji w ich przypadku.
3.Przed każdym zabiegiem włosów nie można wyrywać (pęseta, wosk, depilatory mechaniczne) przez okres 6 tygodni. Można natomiast je golić, przycinać lub depilować odpowiednim kremem, choć ten ostatni sposób depilacji należy zakończyć tydzień wcześniej.
4.Stosowanie kremów lub maści z Vit. A, retinoidami (np. Isotrexin, Differin, Zorac, Retin A i inne),Vit. C i kwasami owocowymi w miejscu depilowanej powierzchni wymaga 4 tygodni przerwy przed każdym zabiegiem. Preparaty o działaniu złuszczającym należy odstawić 1 tydzień wcześniej.
5.Terapia doustna retinoidami (np.Roaccutane) wymaga półrocznej przerwy pomiędzy końcem kuracji i pierwszym zabiegiem.
6.Leki światłouwrażliwiające (fototoksyczne, fotoalergiczne) i zioła o takim działaniu
(dziurawiec!, nagietek, skrzyp polny, herbata Figura 1,2) wymagają odstawienia na 1-2 tygodnie przed zabiegiem.
7. Jeśli posiadasz tatuaż kosmetyczny (np.makijaż trwały) w obrębie depilowanej powierzchni , poinformuj o tym kosmetyczkę.
8. Aktywne infekcje skóry (bakteryjne, wirusowe, grzybiczne) w tym opryszczka zwykła (zabieg możliwy 2 tyg. po infekcji)
9. Aktywna opalenizna jest przeciwwskazaniem do zabiegu. Minimalna przerwa po insolacji naturalnej lub w solarium to 4-6 tygodni.
10. „Opalenizna” uzyskana w wyniku stosowania samoopalaczy (kremy, zabiegi typu air-brush) stanowi również przeciwwskazanie do zabiegu. Depilacja możliwa po jej ustąpieniu.
11.Zabieg kosmetycznego oczyszczania twarzy (mikrodermabrazji, chemabrazji), w przypadku depilacji w tym miejscu, możliwy 7 dni wcześniej lub 14 dni później.
12.W dniu zabiegu i dzień wcześniej prosimy nie spożywać alkoholu, środków przeciwbólowych, niesteroidowych środków p. zapalnych (np. polopiryna)


Postępowanie po zabiegu:
1. Naturalnym objawem po zabiegu jest czasowy obrzęk i/lub zaczerwienienie depilowanego obszaru skóry, które ustępują po kilku godzinach, do 2-3 dni. W tym czasie (2-3 dni po zabiegu) należy skórę traktować delikatnie:
- myć żelem bezmydłowym lub tonikiem albo mleczkiem bezalkoholowym, ewentualnie czystą wodą,
- nie stosować dezodorantów i antyperspirantów (jeśli depilacja dotyczyła pach),
- stosować krem Alantan Plus albo Bepanthen czy Dermopanthen, Cicabio
- delikatnie skórę osuszać, nie trzeć, nie drażnić w inny sposób,
- preparaty o działaniu złuszczającym wprowadzać po 2 tygodniach od zabiegu.
2. W okresie prowadzonej serii zabiegów istnieje bezwzglądny zakaz opalania.
3. W miejscach narażonych na bezpośrednie działanie promieni UV konieczna jest fotoprotekcja. Kremy z filtrami anty-UVA i B o wysokich wskaźnikach ochrony - najlepiej 50+ (nakładane na skórę co 2-3 godz.)